Wizja i misja przedszkola STATUT PRZEDSZKOLA NR 10 KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA Roczny Plan Pracy Przedszkola Nr 10 Podstawa programowa wychowania przedszkolnego ??? ??? Ramowy rytm dnia Zajęcia dodatkowe Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - procedury Odbiór dzieci - procedury Procedura postępowania z dzieckiem chorym Odpłatność RODO KLAUZULE System bezpieczeństwa w przedszkolu Bieżące . RAPORT DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI PRZEDSZKOLE NR 10 Tekstowa podstrona

Kącik Dyrektora

Ramowy rytm dnia

RYTM DNIA

6:00-8:00

Schodzenie się dzieci, gry, zabawy i zajęcia dowolne według pomysłów dzieci lub przy niewielkim udziale nauczyciela

8:00-8:30

Ćwiczenia poranne ze śpiewem, przy muzyce. Obserwacja pedagogiczna. Rozmowy kierowane z dziećmi zgodnie z tematyka kompleksową i zainteresowaniem dzieci.

8:30-9:00

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka – przygotowaniem do śniadania.

9:00-9:30

Śniadanie- kształcenie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku oraz zachowania się przy stole.

9:30-11:00

Zajęcia wychowawczo-edukacyjne, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego, wyzwalające aktywność dziecka w różnych sferach rozwojowych.

11:00-11:30

Czynności samoobsługowe dzieci związane z przygotowaniem do wyjścia na świeże powietrze. Gry i zabawy ruchowe na powietrzu w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowo-ogrodnicze, spacery, wycieczki.

( w przypadku nieodpowiedniej pogody- gry i zabawy ruchowe w salach zajęć).

11:30-12:00

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka – przygotowaniem do obiadu.

12:00- 12:30

Obiad- kształcenie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku oraz zachowania się przy stole.

12:30-12:50

Poobiedni relaks- słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub odtwarzanej z nagrań.

12:50-13:45

Zabawy dowolne, dydaktyczne, organizowane w sali lub ogrodzie, spacery, udział w zajęciach dodatkowych.

13:45-14:00

Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka – przygotowaniem do podwieczorku.

14:00-14:15

Podwieczorek- kształcenie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku oraz zachowania się przy stole.

14:15-17:00

Zabawy ruchowe, edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowanie z inicjatywy dzieci, obserwacja pedagogiczna, praca indywidualna. Udział w zajęciach dodatkowych. Pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Rozchodzenie się dzieci.